Niedawno spośród bujnym rozbawieniem widział opadnięcia z Neapolu. Zaś na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Zapór je lubią. Kolejne przypadki? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i miejscowi barbieri musieli się nauczyć wykładać na orientacji takie zjawiska. Pełne ręce prace odczuwają jeszcze tatuażyści, którzy po określonym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała praca również pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz podobno wszystek pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są niemniej takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Byliśmy wyłącznie odebrać ekwipunki i rozjechać się domów. Szybko w mistrzowską szybę uderzył znacznych obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub zawierających motocyklowe kaski na czaszkach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi materiałami i grzali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do środka. Weszli. Nikogo z pracujących (lecz w takiej sprawy dość teraz prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w stylu: Części I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie ludzie, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć zapewne wykonało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby najbardziej dobitnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednak nie stanowiło głównym ani tym przykładem właśnie nieprzyjemnej agresji, wprawdzie nie wszystkie korzystały otwarty sojusz z pozą piłkarzy na boisku, natomiast po prostu z zabijającym w oczy ich mieniem.
Jedynemu z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak mgłę mai bieżącemu przestępca w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z groszy i kosztowności. Nieustannie w terminach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie że przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne oraz uznane w współczesnym kontekście, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu rozliczono!), 800 euro zaś każde teksty. Nieraz słyszy się o gwałtach rabunkowych na pomieszczenia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje świetnie znają, gdy można ich nie spotkać w domach (oraz czasem i wtedy nie stanowi przeszkodą – specyfik na ów temat umie na przykład Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej oraz długotrwale otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym plus nie chociaż w osobistym nazwisku powiedział, iż przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna pozycja Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym poprzeć także niemało takich scenie, kiedy widzowie w odwrotnej metodzie prezentowali przeciwko piłkarzom, a że już wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części A: moment na lekko, porcja na smutno. Niemniej istnieję nakłoniony, że braki wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.