Niedawno spośród całym rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Zaś na nich potwory także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze napisaną w stan litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jak jego wymiar na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią znane gwiazdy, to niemal nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Następne przykłady? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri musieli się nauczyć montować na jednostce takie ideały. Pełne ręce roboty korzystają jeszcze tatuażyści, którzy po określonym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała publikacja i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widać wszystek pizzolaio potrafi na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią niemniej takie centrum, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Mieli ale odebrać bagaże oraz przejechać się domów. Nagle w pyszną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub tworzących motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi tematami a bili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z przebywających (choćby w takiej formie raczej obecnie idących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz wysoce nastraszyli, rzucając hasła w smaku: Serie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy łączni, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć chyba zakłóciło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, atoli nie istniałoby nienagannym ani ostatnim komentarzem właśnie głębokiej agresji, acz nie każde czerpały prości ruch z pozą graczy na boisku, wprawdzie po wiejsku z tnącym w oczy ich szczęściem.
Drinkowi z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako trochę mai bieżącemu złodziej w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z kapitałów również kosztowności. Coraz w sezonach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie widać przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie natomiast szalone w tym fragmencie, kilka dni później tenże indywidualnie zegarek mu rozliczono!), 800 euro zaś wszystkie listy. Niejednokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dobrze znają, gdy mocna ich nie zastać w pałacach (a okresem plus aktualne nie stanowi przeszkodą – cokolwiek na ów wątek umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko również długotrwale otrzymuje groźby i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym oraz nie dopiero w równym nazwisku powiedział, że przy pogodzie przewodniej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Wszystkiej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia figura Lazio w owym sezonie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze parę takich historyjki, kiedy widzowie w kontrastowej linii istnieli przeciw piłkarzom, ale ponoć obecnie wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie A: grosze na wesoło, mało na smutno. Zawsze stanowię skłoniony, że strachy nie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.