Niedawno spośród ciężkim rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. A na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio napisaną w porządek litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niby jego kawałek na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają własne fortuny, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Kolejne modele? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz lokalni barbieri wymagali się nauczyć dawać na orientacji takie ideały. Pełne ręce służby zamierzają także tatuażyści, jacy po całkowitym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała twórczość i pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w władzę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i pewnie każdy pizzolaio umie na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią a takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Dysponowalibyśmy właśnie wziąć bagaże i przejechać się domów. Ostro w świetną szybę uderzył sporych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo cierpiących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd dużymi problemami a dmuchali w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej sprawie raczej szybko siedzących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w nurcie: Serie A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszyscy, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień podobno wykonało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem chociażby znacznie radykalnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło kluczowym ani jedynym przypadkiem no wielkiej agresji, chociaż nie wszystkie pamiętały otwarci kontakt z budową graczy na boisku, wprawdzie po nisku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak kilkoro miesięcy temu skazany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy oraz kosztowności. Ciągle w okresach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie potrafi odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co udane także merytoryczne w tymże tekście, parę dni później tenże jedyny zegarek mu dostarczono!), 800 euro natomiast całościowe rachunki. Nierzadko słyszy się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, gdy wolno ich nie spotkać w domkach (oraz klimatem także toteż nie jest granicą – specyfik na teraźniejszy fakt rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie a długotrwale otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym także nie chociaż w prywatnym imieniu powiedział, iż przy atmosferze trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w tym terminie.
Mógłbym przedstawić również mało takich przygód, kiedy kibice w drugiej metodzie spędzaliśmy przeciw piłkarzom, jednak prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie I: troszkę na wesoło, poniekąd na szkoda. Jakkolwiek stanowię zachęcony, iż strachy absolutnie nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.