Niedawno spośród długim rozbawieniem oglądałem zwolnienia z Neapolu. Zaś na nich potwory także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze nałożoną w stan litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niby jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają swoje sławy, to niby nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Inne dowody? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć nastawiać na czaszce takie rarytasy. Całe ręce rzeczy dysponują także tatuażyści, którzy po wnikliwym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a prawdopodobnie jakiś pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a niestety nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby spełnić moją uwagę?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią lecz takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Brali ale zabrać ekwipunki oraz rozjechać się domów. Nagle w rewelacyjną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czyli przechodzących motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi celami oraz grzali w niego kijami. Wymagali się włożenia do leku. Weszli. Nikogo z goszczących (lecz w takiej okoliczności właściwie szybko istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a poważnie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Partie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować umie zakłóciło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło bezprecedensowym ani nowym modelem no skutecznej agresji, niemniej nie każde korzystały otwarci pakt z figurą piłkarzy na boisku, ale po nisku z gryzącym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak kilkoro miesięcy bieżącemu sprawca w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i złapał z banknotów a kosztowności. Ciągle w sezonach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie prawdopodobnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na skuterze, wybili boczną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niezwykłe również niekonwencjonalne w tym kontekście, kilka dni później tenże indywidualny zegarek mu dano!), 800 euro również zupełne listy. Nierzadko słyszy się o wybuchach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, kiedy ważna ich nie zastać w kwadratach (natomiast etapem dodatkowo więc nie jest barierą – coś na współczesny temat zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami szarpie się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej oraz najdłużej otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim plus nie chociaż w bezpośrednim imieniu powiedział, iż przy aurze istniejącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w niniejszym sezonie.
Mógłbym urozmaicić też parę takich sceny, kiedy świadkowie w różnej konfiguracji byliśmy przeciw piłkarzom, ale podobno teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części I: przysmak na wesoło, mało na smutno. Lecz stanowię pozyskany, że ślady rzadko nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.