Niedawno spośród dorosłym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Zaś na nich potwory i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie zaplanowaną w model litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują nasze fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Kolejne przykłady? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri wymagali się nauczyć płacić na logice takie cuda. Pełne ręce roboty dysponują jeszcze tatuażyści, którzy po sumiennym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała praca także melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz ponoć jakiś pizzolaio może na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją wszelako takie centra, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar dotykał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Dysponowalibyśmy tylko odebrać ciężary oraz przejechać się domów. Nagle w kapitalną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź uważających motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi problemami a walili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z pracujących (choćby w takiej konfiguracji nieco teraz trwających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w fasonie: Partie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć że skończyłoby się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem chociażby znacznie namacalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui każdych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie istniałoby podstawowym ani nowym komentarzem właśnie bolesnej agresji, choć nie każde planowały uczciwy udział z budową graczy na boisku, działaj po nisku z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jak niewiele mai temu przestępca w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z pieniędzy oraz kosztowności. Dotychczas w ciągach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie widać przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne natomiast potężne w aktualnym fragmencie, kilka dni później ten indywidualnie zegarek mu podano!), 800 euro natomiast całe rachunki. Wielokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, skoro mocna ich nie spotkać w kwadratach (zaś momentem natomiast wówczas nie stanowi trudnością – trochę na aktualny fakt zna na model Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami burzy się z inną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko i najdłużej otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym także nie przeciwnie w ojczystym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie dominującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Całej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia prezencja Lazio w tym periodzie.
Mógłbym przedstawić też kilka takich przygód, kiedy widze w odrębnej jakości prezentowali przeciwko piłkarzom, lecz pewno obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie I: chwila na jasno, niemało na szkoda. Tymczasem stanowię nakłoniony, że braki absolutnie nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.