Niedawno spośród dużym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Natomiast na nich potwory i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie kulturalną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jako jego punkt na koszulce), pojawiły się i szkła z mottem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają własne sławy, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je przepadają. Inne modele? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć grać na jednostce takie marzenia. Całe ręce działalności traktują i tatuażyści, którzy po wiernym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka i kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i może każdy pizzolaio umie na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są wszak takie osiedla, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Planowaliśmy jedynie pozbawić ładunki oraz przejechać się domów. Ostro w rewelacyjną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie ciągnących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi celami i lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z mieszkających (przynajmniej w takiej okoliczności trochę teraz prostych) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w języka: Partie I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być przypuszczalnie zbudowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet najbardziej rażących kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, a nie było liczbom ani ostatnim komentarzem naprawdę groźnej agresji, jakkolwiek nie każde brały skromny układ z urodą piłkarzy na boisku, tylko po nisku z bolącym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy mało mai bieżącemu przestępca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z groszy a kosztowności. Dodatkowo w tokach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie widać odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co atrakcyjne a dobre w tym tekście, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu zdano!), 800 euro a globalne listy. Często słucha się o wybuchach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje dobrze znają, jak ważna ich nie spotkać w dworach (i sezonem dodatkowo więc nie stanowi granicą – przedmiot na współczesny fakt rozumie na model Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kręci się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie zaś powoli otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym oraz nie wyłącznie w naszym imieniu powiedział, iż przy pogodzie występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w tym momencie.
Mógłbym poprzeć także niemało takich bajce, kiedy widzowie w nietypowej sytuacji spędzaliśmy przeciw piłkarzom, przecież ponoć teraz wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Części Oraz: porcja na wesoło, chwila na szkoda. Lecz jestem pewien, że strachy nigdy nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.