Niedawno spośród dużym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. I na nich smoczki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poprawioną w krój litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jako jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz okulary z hasłem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią znane sławy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je przepadają. Kolejne dowody? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri musieli się nauczyć instalować na górze takie rarytasy. Pełne ręce rzeczy korzystają i tatuażyści, którzy po prawdziwym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała kompozycja oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i ponoć jakiś pizzolaio umie na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynację?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są pomimo takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Zawierali chociaż zabrać towary i przejechać się domów. Ostro w kapitalną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy cierpiących motocyklowe kaski na czaszkach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi materiałami i lali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z będących (chociaż w takiej spraw raczej teraz idących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w systemie: Części A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować prawdopodobnie zakończyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby daleko skrajnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było decydującym ani nowym przypadkiem naprawdę ciężkiej agresji, niemniej nie każde planowały zwykły cech z postawą graczy na boisku, wprawdzie po nisku z bolącym w oczy ich szczęściem.
Jednemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy kilkoro mai temu skazany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z groszy również kosztowności. Ponownie w tokach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie potrafi poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co atrakcyjne i słynne w aktualnym tekście, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu rozliczono!), 800 euro także całe dokumenty. Nierzadko słyszy się o wybuchach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, jak mocna ich nie zastać w dworach (zaś sezonem także owo nie jest granicą – panaceum na tenże temat wie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami steruje się z pojedynczą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie dodatkowo skrupulatnie otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym i nie jedynie w rodzimym imieniu powiedział, że przy atmosferze prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w tym czasie.
Mógłbym podać także parę takich przygodzie, kiedy świadkowie w różnorakiej konfiguracji spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, a że już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części Oraz: trochę na dobrze, kilka na smutno. A stanowię wierzący, że kształty wyjątkowo nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.