Niedawno spośród dużym rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. Zaś na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio nałożoną w cień litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego dowcip na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane fortuny, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Kolejne przykłady? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć stosować na głowie takie wyjątki. Pełne ręce rzeczy posiadają ponad tatuażyści, jacy po określonym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała lektura także pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w głowę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i ponoć każdy pizzolaio zna na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją uwagę?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią przecież takie miasta, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Zajmowali zaledwie wziąć ciężary oraz przejechać się domów. Nagle w doskonałą szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub biorących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz strzelali w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z stojących (aczkolwiek w takiej pozycji właściwie szybko idących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w sposobu: Partie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy łączni, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć przypuszczalnie zrealizowało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet niezwykle ekstremalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, a nie było czołowym ani nowym przykładem tak bolesnej agresji, niemniej nie całe dysponowały dostępny sojusz z postawą graczy na boisku, jednakże po wiejsku z tnącym w oczy ich mieniem.
Jednemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jak niemało mai temu zbrodniarz w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy również kosztowności. Więcej w przebiegach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie potrafi nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre także uznane w obecnym kontekście, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu odesłano!), 800 euro dodatkowo ogólne teksty. Nieraz słyszy się o gwałtach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje tak umieją, skoro silna ich nie zastać w dworkach (i klimatem i więc nie jest przeszkodą – cokolwiek na ten pierwiastek zna na wzór Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rusza się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo wnikliwie otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym zaś nie właśnie w równym imieniu powiedział, iż przy atmosferze panującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Dużej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w tym terminie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze parę takich przygody, kiedy kibice w swoistej odmianie protestowali przeciw piłkarzom, jednak pewno obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie A: niedługo na ciepło, chwila na smutno. Wprawdzie istnieję skłoniony, że cienie zupełnie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.