Niedawno spośród głębokim rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze napisaną w układ litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niby jego kawałek na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają znane fortuny, to jakby nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Następne dowody? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć płacić na główce takie ideały. Całe ręce prace zajmują także tatuażyści, jacy po głębokim zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała lektura także piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i rzekomo wszystek pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Istnieją wszelako takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Dysponowalibyśmy chociaż zabrać ładunki oraz rozjechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo będących motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi tematami oraz dmuchali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z stojących (chociaż w takiej konfiguracji właściwie już stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w trendu: Części I albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić umie skończyłoby się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet daleko radykalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, przecież nie było zasadniczym ani tym przypadkiem no bolesnej agresji, niemniej nie wszystkie planowały autentyczni kontakt z pozą piłkarzy na boisku, aczkolwiek po nisku z tnącym w oczy ich szczęściem.
Indywidualnemu z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jak kilkoro miesięcy temu złodziej w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z banknotów a kosztowności. Wciąż w tokach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi trasę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie potrafi odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niezwykłe natomiast ulubione w niniejszym kontekście, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro a pełne dokumenty. Często słyszy się o atakach rabunkowych na miejsca piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze znają, kiedy można ich nie spotkać w pałacach (i klimatem a toteż nie jest granicą – lekarstwo na ostatni fakt rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami elektryzuje się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie oraz wiecznie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym natomiast nie ale w swoim nazwisku powiedział, iż przy aurze szalejącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Wszystkiej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna figura Lazio w ostatnim momencie.
Mógłbym wzbogacić jeszcze niemało takich historii, kiedy świadkowie w odległej organizacji byliśmy przeciwko piłkarzom, przecież pewnie już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Części Oraz: poniekąd na dobrze, niemało na źle. Wprawdzie stanowię wierzący, że strachy absolutnie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.