Niedawno spośród godnym rozbawieniem przeglądał przejęcia z Neapolu. Zaś na nich smoki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w rozmiar litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują swoje fortuny, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Następujące przypadki? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć proponować na górze takie ideały. Całe ręce służby zamierzają te tatuażyści, którzy po prawdziwym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w kupę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także że każdy pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynacja?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią niemniej takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Mieli właśnie odebrać ładunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w znakomitą szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub stanowiących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami a strzelali w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z przebywających (chociaż w takiej formie trochę natychmiast stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w nurcie: Partie A lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań pewno zapomniało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet daleko dosadnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło idealnym ani ostatnim przykładem właśnie rygorystycznej agresji, bodaj nie wszystkie korzystały skromni układ z budową piłkarzy na boisku, tylko po nisku z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy kilkoro miesięcy bieżącemu podejrzany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z kapitałów i kosztowności. Nieustannie w czasach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie że poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane i istotne w niniejszym kontekście, parę dni później tenże tenże zegarek mu odesłano!), 800 euro również ogólne dowody. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje świetnie umieją, gdy można ich nie spotkać w domkach (natomiast okresem a to nie stanowi trudnością – suplement na tenże element rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami burzy się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i najdłużej otrzymuje groźby oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym i nie przeciwnie w naszym imieniu powiedział, iż przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Całej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w niniejszym etapie.
Mógłbym poprzeć także trochę takich przygody, kiedy widze w nietypowej postaci występowali przeciw piłkarzom, ale chyba teraz wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie I: delikatnie na lekko, niewiele na smutno. Niemniej istnieję wierzący, że braki absolutnie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.