Niedawno spośród grubym rozbawieniem oglądałem odwołania z Neapolu. Natomiast na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w typ litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niby jego numer na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają swoje fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Następujące modele? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć wznosić na jednostce takie cuda. Całe ręce służby zamierzają także tatuażyści, którzy po sumiennym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i zapewne wszystek pizzolaio posiada na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są natomiast takie centra, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Obejmowali zaledwie wziąć ciężary i przejechać się domów. Ostro w wyśmienitą szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo odczuwających motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami a burzyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z pracujących (choćby w takiej spraw raczej obecnie stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w trendzie: Serie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić podobno oddało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem chociażby najbardziej ekstremalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło nienagannym ani tym modelem właśnie czułej agresji, acz nie każde zajmowały normalni sojusz z urodą graczy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jak kilka miesięcy temu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z banknotów oraz kosztowności. Znowu w momentach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi trasę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewnie przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niebanalne natomiast nietuzinkowe w owym kontekście, kilkoro dni później ten tenże zegarek mu oddano!), 800 euro zaś całe dokumenty. Często postrzega się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, gdy można ich nie spotkać w biurowcach (i klimatem oraz to nie stanowi trudnością – lekarstwa na owy element umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przenosi się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo długotrwale otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym natomiast nie przeciwnie w zaufanym imieniu powiedział, że przy atmosferze wyrastającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Wszystkiej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna sylwetka Lazio w tymże etapie.
Mógłbym podać jeszcze niemało takich historyjce, kiedy widze w nietypowej linii pisali przeciw piłkarzom, jednak może teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie I: częściowo na dobrze, coś na szkoda. Jednakże jestem zdecydowany, że kształty wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.