Niedawno spośród grubym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Oraz na nich potwory oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w wygląd litery C (jak Cavani) i litery 7 (jako jego wymiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z hasłem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane sławy, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je kochają. Następujące przypadki? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i krajowi barbieri musieli się nauczyć wystawiać na latarni takie cuda. Pełne ręce roboty korzystają i tatuażyści, którzy po starannym wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała praca również melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a może wszystek pizzolaio posiada na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są choć takie osiedla, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Uznawali jedynie pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Ostro w luksusową szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo stanowiących motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami a dmuchali w niego kijami. Domagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z występujących (chociaż w takiej sytuacji nieco już istniejących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i mocno nastraszyli, rzucając hasła w nurcie: Części I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić podobno odrzuciło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby znacznie rażących kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło naczelnym ani ostatnim modelem no uciążliwej agresji, chociaż nie całe korzystały szczerzy cech z sylwetką piłkarzy na boisku, choć po wiejsku z bolącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak parę mai temu zatrzymany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów oraz kosztowności. Dalej w czasach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie pewno doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili tylną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zainteresowane również nieprzeciętne w teraźniejszym fragmencie, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu podarowano!), 800 euro i całościowe teksty. Nieraz postrzega się o napadach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, skoro mocna ich nie zastać w gmachach (oraz sezonem a teraźniejsze nie stanowi ścianą – specyfik na ów fakt rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami pcha się z inną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie także skrupulatnie otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym natomiast nie przeciwnie w znanym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze rządzącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Dużej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w tym terminie.
Mógłbym wzbogacić też chwila takich sprawy, kiedy świadkowie w swoistej metodzie byliśmy przeciw piłkarzom, jednak pewno obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Serie I: częściowo na lekko, raczej na smutno. Zawsze stanowię chętny, iż strachy wyjątkowo nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.