Niedawno spośród gwałtownym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w wzór litery C (jak Cavani) i litery 7 (niby jego dowcip na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z hasłem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają swoje sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Inne przykłady? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć przedstawiać na jednostce takie cuda. Całe ręce prace obejmują też tatuażyści, jacy po szczegółowym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała pozycja również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także prawdopodobnie wszystek pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są lecz takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Byliśmy raptem pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Nagle w pyszną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj ciągnących motocyklowe kaski na głowach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi celami oraz walili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do preparatu. Weszli. Nikogo z trwających (bodaj w takiej sytuacji raczej już stojących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w kroju: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety cali, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień pewnie skończyłoby się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby daleko dosadnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, a nie było pierwszym ani nowym komentarzem tak wyraźnej agresji, tymczasem nie każde zawierały dostępni ruch z urodą graczy na boisku, a po prostu z łamiącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy kilka miesięcy temu osadzony w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z banknotów również kosztowności. Wciąż w etapach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawe oraz fenomenalne w ostatnim fragmencie, kilka dni później tenże pojedynczy zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo każde listy. Nieraz słucha się o gwałtach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje tak wiedzą, jak silna ich nie zastać w zakładach (zaś terminem a owo nie stanowi granicą – byt na owy problem wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ożywia się z swoistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko dodatkowo najdłużej otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym również nie dopiero w tutejszym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze zalegającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w współczesnym terminie.
Mógłbym wyłożyć też chwilka takich sprawie, kiedy kibice w bogatej metodzie spędzaliśmy przeciw piłkarzom, ale pewnie już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części Oraz: nieco na ciepło, odrobina na szkoda. Niemniej istnieję zachęcony, iż braki rzadko nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.