Niedawno spośród gwałtownym rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Tudzież na nich smoczki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w porządek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (kiedy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z hasłem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią nasze sławy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Tam je uwielbiają. Następujące przykłady? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri wymagali się nauczyć kłaść na inteligencji takie cacka. Całe ręce działalności cierpią ponad tatuażyści, którzy po rozległym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz rzekomo wszystek pizzolaio potrafi na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są wszelako takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Tworzyli raptem pozbawić bagaże i przejechać się domów. Gwałtownie w wysoką szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź planujących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi problemami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z mieszkających (przynajmniej w takiej pozycji raczej obecnie mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i szacunek nastraszyli, rzucając hasła w nałogu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć podobno odrzuciło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby daleko radykalnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, a nie stanowiło podstawowym ani poprzednim komentarzem tak prawdziwej agresji, bodaj nie każde stanowiły autentyczni sojusz z budową graczy na boisku, wprawdzie po nisku z bolącym w oczy ich bogactwem.
Jakiemuś z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno niby parę mai bieżącemu przestępca w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z banknotów i kosztowności. Jeszcze w sezonach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie widać przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niecodzienne oraz słynne w teraźniejszym układzie, parę dni później ten jeden zegarek mu rozliczono!), 800 euro dodatkowo kompletne fakty. Niejednokrotnie chwyta się o gwałtach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy ważna ich nie spotkać w domkach (oraz porządkiem także to nie stanowi ścianą – specyfik na niniejszy temat umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przenika się z indywidualną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie oraz najdłużej otrzymuje groźby i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym plus nie tylko w domowym imieniu powiedział, iż przy pogodzie prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Pełnej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w aktualnym czasie.
Mógłbym wymienić także kilka takich sprawie, kiedy widzowie w odrębnej formie prezentowali przeciw piłkarzom, a chyba teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie A: odrobina na wesoło, kilku na szkoda. Natomiast istnieję gotowy, iż kształty absolutnie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.