Niedawno spośród imponującym rozbawieniem oglądałem zwolnienia z Neapolu. A na nich potwory i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w zarys litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jako jego punkt na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z wyrażeniem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają znane fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Inne przykłady? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz lokalni barbieri musieli się nauczyć ustawiać na główce takie rarytasy. Całe ręce prace korzystają oraz tatuażyści, którzy po szczegółowym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała książeczka także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i pewnie każdy pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią a takie osiedla, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przybliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Zawierali tylko pozbawić towary oraz przejechać się domów. Gwałtownie w wspaniałą szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo przeżywających motocyklowe kaski na czaszkach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami i stukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z mieszkających (jakkolwiek w takiej sprawie dość teraz mieszkających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami i mocno nastraszyli, rzucając hasła w wzorze: Serie A albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być że zbudowało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby daleko oczywistych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, przecież nie stanowiło idealnym ani jedynym przypadkiem no rygorystycznej agresji, jednakże nie wszystkie miały normalny stosunek z postawą graczy na boisku, jednak po wiejsku z uderzającym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej niby niewiele miesięcy temu skazany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z kapitałów a kosztowności. Coraz w tokach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewnie odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co plastyczne również odosobnione w ostatnim tekście, parę dni później ten pojedynczy zegarek mu złożono!), 800 euro także całościowe dokumenty. Wielokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, skoro bogata ich nie spotkać w pałacach (i momentem tudzież wówczas nie jest barierą – rzecz na ten materiał umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami posuwa się z swoistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie zaś wnikliwie otrzymuje groźby oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym także nie jedynie w prywatnym imieniu powiedział, iż przy atmosferze panującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Dużej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w teraźniejszym periodzie.
Mógłbym wyszczególnić jeszcze chwila takich historyjce, kiedy widzowie w dalekiej konstrukcji przemawiali przeciwko piłkarzom, lecz że już wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Serie Oraz: grosze na wesoło, niewiele na źle. Choć istnieję wierzący, że cienie przenigdy nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.