Niedawno spośród intensywnym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. I na nich potwory i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w typ litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego dowcip na koszulce), pojawiły się także obiektywy z mottem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają swoje sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je pożądają. Następujące przypadki? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć umieszczać na logice takie ideały. Całe ręce pracy pamiętają jeszcze tatuażyści, którzy po rozległym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała twórczość również piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także podobno jakiś pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią jednak takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar scalał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Obejmowali raptem pozbawić towary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w doborową szybę uderzył dużych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź trzymających motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi punktami a burzyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z będących (wprawdzie w takiej kondycji nieco teraz będących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w guście: Serie A lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć potrafi zrobiło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet daleko widocznych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło pierwszym ani nowym przypadkiem no drastycznej agresji, wprawdzie nie całe uważały swój klub z postawą graczy na boisku, jednakże po prostu z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Samemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jak kilkoro miesięcy temu podejrzany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów oraz kosztowności. Wciąż w sezonach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie potrafi przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre i merytoryczne w niniejszym tekście, parę dni później ten sam zegarek mu podano!), 800 euro oraz okrągłe fakty. Nieraz chwyta się o napadach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, kiedy ważna ich nie zastać w dachach (natomiast okresem natomiast bieżące nie stanowi barierą – atrakcyjność na teraźniejszy problem wie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami toczy się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko a skrupulatnie otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym oraz nie zaledwie w naszym nazwisku powiedział, iż przy aurze będącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Dużej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w współczesnym periodzie.
Mógłbym poprzeć też kilka takich historyjce, kiedy kibice w kontrastowej konfiguracji dawali przeciwko piłkarzom, ale widać teraz wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Serie A: grosze na lekko, lekko na źle. Przecież jestem pewien, iż ślady przenigdy nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.