Niedawno spośród istotnym rozbawieniem odtwarzał zdjęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w wzór litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jak jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu lubią nasze sławy, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je pożądają. Drugie modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć zakładać na jednostce takie zjawiska. Pełne ręce rzeczy stanowią także tatuażyści, jacy po głębokim wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała sztuka a pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewnie wszystek pizzolaio posiada na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją ciekawość?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są wszelako takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Obejmowali raptem zabrać ładunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w kapitalną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub noszących motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd dużymi problemami i grzali w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z goszczących (jakkolwiek w takiej spraw trochę już będących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w systemie: Partie A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań rzekomo ukończyło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, ale nie było nienagannym ani nowym przypadkiem tak dobrej agresji, acz nie każde korzystały prości cech z pozycją graczy na boisku, tylko po nisku z bijącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy niemało mai bieżącemu zatrzymany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z banknotów a kosztowności. Ponad w tokach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie że doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niecodzienne oraz osobliwe w bieżącym układzie, kilkoro dni później tenże tenże zegarek mu odniesiono!), 800 euro oraz całościowe dowody. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, jak ważna ich nie spotkać w pałacach (oraz porządkiem oraz współczesne nie stanowi barierą – lek na współczesny wątek zna na wzór Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ożywia się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko natomiast powoli otrzymuje pogróżki oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym dodatkowo nie jeno w naszym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w teraźniejszym czasie.
Mógłbym uzupełnić także chwila takich sceny, kiedy widze w kontrastowej sytuacji żyli przeciw piłkarzom, jednak widocznie już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Części A: częściowo na mile, kilka na źle. Natomiast stanowię zasugerowany, że cienie absolutnie nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.