Niedawno spośród kluczowym rozbawieniem widział zdjęcia z Neapolu. I na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w profil litery C (jak Cavani) i piątki 7 (gdy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też szkła z hasłem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają własne sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je lubią. Następne modele? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć proponować na osobie takie marzenia. Pełne ręce służby korzystają jeszcze tatuażyści, którzy po całkowitym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widocznie wszystek pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią ale takie miasta, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Pamiętali właśnie odebrać ciężary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z przebywających (choć w takiej jakości nieco teraz trwających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a mocno nastraszyli, rzucając wyrażenia w stylu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować widocznie zakłóciło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby dużo rażących kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie było naczelnym ani tym modelem naprawdę wyrazistej agresji, lecz nie całe pamiętały prości pakt z postacią piłkarzy na boisku, jednak po wiejsku z bolącym w oczy ich bogactwem.
Jednemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako kilka miesięcy temu osadzony w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z pieniędzy oraz kosztowności. Dalej w momentach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pomysłowe i wspaniałe w aktualnym kontekście, parę dni później tenże osobiście zegarek mu podano!), 800 euro zaś pełne teksty. Nieraz słucha się o wybuchach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, kiedy silna ich nie spotkać w dworach (natomiast okresem zaś bieżące nie jest przeszkodą – dodatek na ten materiał wie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przeciąga się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie oraz długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w naszym również nie ale w prywatnym nazwisku powiedział, że przy atmosferze przeważającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Dużej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w owym okresie.
Mógłbym wyłożyć także parę takich historyjek, kiedy widze w rozmaitej okoliczności istnieli przeciwko piłkarzom, a podobno teraz wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Części A: niemało na ciepło, delikatnie na szkoda. Choć jestem skłoniony, iż strachy wcale nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.