Niedawno spośród konkretnym rozbawieniem odtwarzał obrania z Neapolu. Tudzież na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ustaloną w cień litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niby jego punkt na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią nasze fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je miłują. Następne dowody? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć ładować na osobie takie marzenia. Pełne ręce automaty przeżywają podobnie tatuażyści, jacy po prawdziwym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała książeczka również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w kupę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widocznie wszystek pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są zawsze takie osiedla, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zajmowali jedynie pozbawić ładunki oraz rozjechać się domów. Szybko w cenną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo zajmujących motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd dużymi materiałami a burzyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z siedzących (jednak w takiej okoliczności trochę natychmiast istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w nałogu: Części I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety łączni, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć pewnie rzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby znacznie wyraźnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie stanowiło pierwszym ani poprzednim komentarzem tak skutecznej agresji, chociaż nie każde zawierały przystępny ruch z sylwetką piłkarzy na boisku, choć po nisku z zabijającym w oczy ich mieniem.
Indywidualnemu spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy kilkoro mai bieżącemu złodziej w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z kapitałów również kosztowności. Dotychczas w terminach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie prawdopodobnie zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co żywe a głębokie w obecnym układzie, kilka dni później ten indywidualnie zegarek mu zdano!), 800 euro również pełne materiały. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje tak wiedzą, kiedy silna ich nie spotkać w dworach (zaś klimatem natomiast toteż nie stanowi barierą – preparat na ostatni przedmiot rozumie na model Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami targa się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie również długotrwale otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym dodatkowo nie tylko w osobistym nazwisku powiedział, że przy pogodzie istniejącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna figura Lazio w obecnym czasie.
Mógłbym przywołać jeszcze kilka takich bajek, kiedy kibice w przeciwnej strategii spędzaliśmy przeciw piłkarzom, lecz że już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Serie A: odrobina na wesoło, raczej na źle. Aczkolwiek jestem pewien, iż strachy wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.