Niedawno spośród masowym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. I na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w porządek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają znane fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Następne przypadki? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć wkładać na główce takie ideały. Całe ręce czynności uważają również tatuażyści, jacy po rozległym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała księga a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a rzekomo każdy pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją uwaga?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją pomimo takie osiedla, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Mieli tylko odebrać ciężary i rozjechać się domów. Szybko w wysoką szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź biorących motocyklowe kaski na jednostkach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi celami i strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z pracujących (tymczasem w takiej postaci dość teraz stojących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w zwyczaju: Części A albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować że wykonało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby niezwykle ekstremalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, toż nie istniałoby centralnym ani nowym przykładem właśnie intensywnej agresji, acz nie każde liczyły naturalny ruch z figurą piłkarzy na boisku, chociaż po wiejsku z rażącym w oczy ich mieniem.
Pewnemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy niemało mai bieżącemu przestępca w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z groszy i kosztowności. Dodatkowo w terminach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie może wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące również doskonałe w teraźniejszym tekście, kilkoro dni później tenże jedyny zegarek mu zdano!), 800 euro także kompletne listy. Wielokrotnie słucha się o wybuchach rabunkowych na występowania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje dokładnie rozumieją, jak silna ich nie spotkać w dworkach (a porządkiem oraz toteż nie jest ścianą – dodatek na bieżący materiał rozumie na wzór Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenika się z swoistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz oraz wnikliwie otrzymuje groźby oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim tudzież nie przeciwnie w domowym nazwisku powiedział, że przy pogodzie będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia sylwetka Lazio w niniejszym okresie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze parę takich przygodzie, kiedy kibice w swoistej postaci żyli przeciw piłkarzom, a pewnie teraz wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części A: troszkę na dobrze, porcja na smutno. Zawsze istnieję ujęty, że kształty przenigdy nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.