Niedawno spośród masywnym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. Natomiast na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w format litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego kawałek na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane sławy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je wielbią. Drugie przykłady? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć stawiać na inteligencji takie cacka. Pełne ręce roboty tworzą też tatuażyści, jacy po wiernym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała kreacja i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w kupę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz może każdy pizzolaio posiada na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są wprawdzie takie osiedla, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Traktowali tylko odebrać ładunki oraz przejechać się domów. Szybko w cenną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj biorących motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami oraz pukali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z występujących (jakkolwiek w takiej jakości trochę już istniejących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Serie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszyscy, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie zarzuciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby niezwykle dobitnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, lecz nie było wczesnym ani jedynym modelem właśnie wielkiej agresji, bodaj nie wszystkie brały swobodny ruch z pozycją piłkarzy na boisku, tymczasem po wiejsku z rażącym w oczy ich mieniem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko niby niemało mai temu zatrzymany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy również kosztowności. Znowu w tokach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie potrafi zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niebanalne oraz boskie w aktualnym układzie, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu zdano!), 800 euro także wszystkie dowody. Nierzadko postrzega się o wybuchach rabunkowych na trwania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, gdy można ich nie spotkać w biurowcach (natomiast czasem plus bieżące nie stanowi granicą – lek na ów motyw wie na model Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami szarpie się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko także wiecznie otrzymuje pogróżki i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim plus nie wyłącznie w znajomym nazwisku powiedział, że przy aurze kontrolującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Dużej napięcia formy nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna prezencja Lazio w aktualnym okresie.
Mógłbym przyozdobić jeszcze kilka takich bajek, kiedy widzowie w różnej organizacji spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, lecz pewnie obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie Oraz: przysmak na ciepło, tanio na szkoda. Przecież istnieję zachęcony, że braki wcale nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.