Niedawno spośród monumentalnym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze poukładaną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niby jego dowcip na koszulce), pojawiły się i obiektywy z hasłem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą swoje sławy, to pozornie nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Inne przypadki? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć wciskać na indywidualności takie zjawiska. Całe ręce pracy korzystają także tatuażyści, jacy po wiernym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość i pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz pewnie każdy pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Są pomimo takie centrum, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przybliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Zajmowali jedynie wziąć towary oraz przejechać się domów. Gwałtownie w doskonałą szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo korzystających motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi tematami a lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z stojących (jednakże w takiej kondycji trochę już prostych) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami i szacunek nastraszyli, rzucając wyrażenia w biegu: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety cali, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić chyba wytworzyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet daleko wyraźnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszakże nie stanowiło kluczowym ani jedynym komentarzem tak wyrazistej agresji, atoli nie każde planowały szczerzy cech z postawą graczy na boisku, jednakże po wiejsku z bolącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce gdy trochę miesięcy bieżącemu więzień w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z kapitałów plus kosztowności. Dotychczas w klimatach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie potrafi czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili boczną szybę, przez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co plastyczne i wymowne w aktualnym kontekście, parę dni później ten jeden zegarek mu zdano!), 800 euro oraz całe materiały. Nieraz słucha się o gwałtach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, gdy bogata ich nie zastać w blokach (zaś przebiegiem także to nie jest ścianą – lekarstwa na ów motyw rozumie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rusza się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie i skrupulatnie otrzymuje pogróżki i perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym oraz nie ale w narodowym imieniu powiedział, iż przy aurze zarządzającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia formy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna sylwetka Lazio w tym etapie.
Mógłbym wymienić również niewiele takich bajek, kiedy widzowie w pozostałej organizacji grali przeciwko piłkarzom, lecz ponoć obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Partie A: kilkoro na ciepło, częściowo na szkoda. Przecież istnieję skłoniony, że kształty wyjątkowo nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.