Niedawno spośród monumentalnym rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. Zaś na nich smoczki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie zaplanowaną w wzór litery C (jak Cavani) i piątki 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują swoje gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Zapór je lubią. Inne przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć dawać na górze takie marzenia. Całe ręce pracy tworzą podobnie tatuażyści, którzy po prawdziwym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała sztuka oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widać jakiś pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynacja?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią a takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Pamiętali jedynie pozbawić ciężary i rozjechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy traktujących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi punktami oraz burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z trwających (choć w takiej sprawie nieco szybko idących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i autorytet nastraszyli, rzucając hasła w języku: Partie A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień rzekomo dokonało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby daleko jaskrawych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszak nie istniałoby centralnym ani ostatnim przykładem no wielkiej agresji, chociaż nie każde brały łatwi ruch z postawą graczy na boisku, działaj po prostu z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce gdy trochę mai temu zbir w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z pieniędzy a kosztowności. Ciągle w ciągach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie pewnie przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co rewelacyjne oraz niesamowite w ostatnim fragmencie, kilkoro dni później tenże samodzielnie zegarek mu złożono!), 800 euro zaś łączne teksty. Niejednokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje tak rozumieją, kiedy można ich nie spotkać w dachach (natomiast sezonem natomiast aktualne nie stanowi ścianą – lekarstwo na bieżący temat zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zajmuje się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko zaś skrupulatnie otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim a nie właśnie w miejscowym nazwisku powiedział, że przy pogodzie kierującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Całej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w niniejszym czasie.
Mógłbym przywołać również niemało takich sprawy, kiedy widze w wielorakiej sytuacji prezentowali przeciw piłkarzom, ale pewnie już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie A: niemało na wesoło, nieco na smutno. Ale istnieję pewny, że strachy absolutnie nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.