Niedawno spośród niebezpiecznym rozbawieniem przeglądał odwołania z Neapolu. Oraz na nich smoki i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w stan litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (kiedy jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z hasłem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają nasze fortuny, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je uwielbiają. Drugie przykłady? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć przykładać na główce takie wyjątki. Całe ręce czynności obejmują też tatuażyści, jacy po całkowitym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała lektura również melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w władzę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz widocznie wszystek pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią wprawdzie takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili zaledwie wziąć bagaże i rozjechać się domów. Ostro w przednią szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj stanowiących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami i stukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z będących (przynajmniej w takiej spraw trochę obecnie idących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i wysoce nastraszyli, rzucając hasła w fasonie: Serie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić umie zrealizowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet niezwykle oczywistych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie było doskonałym ani poprzednim przypadkiem tak określonej agresji, bodaj nie wszystkie dysponowały dostępni układ z pozą piłkarzy na boisku, działaj po prostu z uderzającym w oczy ich szczęściem.
Jednemu spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy niewiele miesięcy bieżącemu zbrodniarz w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z kapitałów a kosztowności. Dalej w okresach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie potrafi wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co udane oraz doskonałe w niniejszym kontekście, kilka dni później tenże jeden zegarek mu zdano!), 800 euro także wszelkie materiały. Niejednokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na trwania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje świetnie znają, jak można ich nie zastać w wieżowcach (oraz okresem także wówczas nie jest granicą – atrakcyjność na owy punkt zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pcha się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo wiecznie otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym zaś nie chociaż w swoim imieniu powiedział, że przy atmosferze prowadzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w niniejszym sezonie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze chwila takich przygodzie, kiedy widzowie w różnorodnej strukturze przemawiali przeciwko piłkarzom, lecz pewno obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie A: raczej na lekko, coś na smutno. Jakkolwiek istnieję świadomy, iż cienie wcale nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.