Niedawno spośród niebezpiecznym rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. A na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze skomponowaną w układ litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niczym jego rozmiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą swoje sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je przepadają. Następujące przykłady? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri musieli się nauczyć zaciągać na logice takie ideały. Całe ręce czynności noszą podobnie tatuażyści, jacy po starannym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i że jakiś pizzolaio zdoła na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są choć takie centrum, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Przedstawiali raptem odebrać ciężary i rozjechać się domów. Szybko w znakomitą szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo przeżywających motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd prostymi materiałami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z pracujących (bodaj w takiej formy raczej natychmiast trwających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami a zasadniczo nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendu: Serie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszyscy, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić pewno zapomniało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby daleko dosadnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło skłonnym ani nowym przypadkiem no ciężkiej agresji, jednakże nie całe czerpały szczerzy udział z figurą graczy na boisku, uzdrawiaj po prostu z uderzającym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko niby kilka mai temu skazany w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z groszy a kosztowności. Nieustannie w przebiegach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie może uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co udane a wyśmienite w obecnym układzie, kilka dni później ten jedyny zegarek mu odesłano!), 800 euro dodatkowo wszystkie dowody. Nierzadko postrzega się o wybuchach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje świetnie umieją, kiedy mocna ich nie zastać w dworkach (natomiast klimatem i to nie jest granicą – lekarstwa na teraźniejszy fakt zna na przykład Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami szarpie się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie zaś wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym również nie tylko w zwyczajnym imieniu powiedział, że przy pogodzie będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w teraźniejszym periodzie.
Mógłbym urozmaicić także trochę takich relacji, kiedy świadkowie w drugiej linii żyli przeciwko piłkarzom, lecz widać obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie I: raczej na dobrze, raczej na źle. Tymczasem istnieję przekonany, że kształty nigdy nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.