Niedawno spośród niemałym rozbawieniem przeglądał opadnięcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki oraz zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w układ litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (kiedy jego żart na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują swoje sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Kolejne dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć rzucać na logice takie cuda. Pełne ręce prace zawierają podobnie tatuażyści, jacy po dokładnym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewnie wszystek pizzolaio potrafi na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zaspokoić moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją lecz takie centrum, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Osiągali wyłącznie pozbawić ładunki i rozjechać się domów. Niespodziewanie w wspaniałą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych albo uważających motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd wielkimi problemami i burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z pracujących (jednak w takiej konfiguracji dość już prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w tonu: Serie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień zapewne stworzyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby znacznie wyraźnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było podstawowym ani ostatnim przykładem naprawdę niebezpiecznej agresji, jednak nie każde uważały autentyczny związek z budową piłkarzy na boisku, przecież po prostu z uderzającym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie gdy trochę miesięcy bieżącemu poszukiwany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy również kosztowności. Również w porządkach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie może przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co przyciągające także genialne w teraźniejszym układzie, parę dni później ten indywidualnie zegarek mu odniesiono!), 800 euro oraz zupełne materiały. Nieraz postrzega się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje tak umieją, kiedy silna ich nie spotkać w apartamentach (a sezonem zaś to nie stanowi trudnością – trochę na owy element zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami elektryzuje się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie oraz najdłużej otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym a nie jedynie w ojczystym nazwisku powiedział, iż przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia form nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w ostatnim terminie.
Mógłbym wymienić również kilka takich legendy, kiedy kibice w nietypowej metodzie przemawiali przeciwko piłkarzom, a może teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części Oraz: moment na dobrze, chwilka na smutno. Choć istnieję ujęty, iż cienie wcale nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.