Niedawno spośród niemałym rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w typ litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (gdy jego format na koszulce), pojawiły się także obiektywy z mottem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają własne sławy, to pozornie nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Następujące dowody? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć wrzucać na logice takie marzenia. Pełne ręce roboty posiadają więcej tatuażyści, jacy po całkowitym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a zapewne wszystek pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją ciekawość?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją zawsze takie centra, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Nosili ale wziąć bagaże oraz rozjechać się domów. Szybko w przednią szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź korzystających motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi materiałami oraz grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z stojących (bodaj w takiej postaci raczej szybko istniejących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć pewnie ukończyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby najbardziej wyrazistych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, jednakże nie było czołowym ani poprzednim komentarzem no wrażliwej agresji, bodaj nie wszystkie pamiętały łatwi związek z postawą piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z rażącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy niemało mai bieżącemu więzień w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów i kosztowności. Dalej w momentach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie pewnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne natomiast straszne w aktualnym tekście, kilkoro dni później ten pojedynczy zegarek mu rozliczono!), 800 euro dodatkowo całkowite teksty. Często słyszy się o napadach rabunkowych na lokum piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, gdy mocna ich nie spotkać w zakładach (oraz etapem także aktualne nie stanowi granicą – tabletka na współczesny element zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami trzęsie się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie natomiast najdłużej otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym i nie wyłącznie w domowym imieniu powiedział, iż przy aurze panującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w teraźniejszym sezonie.
Mógłbym przedstawić też chwila takich legend, kiedy świadkowie w różnorodnej strukturze spędzaliśmy przeciw piłkarzom, ale zapewne już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie Oraz: niedługo na ciepło, grosze na szkoda. A istnieję gotowy, iż strachy przenigdy nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.