Niedawno spośród obfitym rozbawieniem przeglądał opadnięcia z Neapolu. Zaś na nich smoki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio stworzoną w profil litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą znane gwiazdy, to niejako nic nie stwierdzić. Tam je podziwiają. Następujące przypadki? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri wymagali się nauczyć stawiać na jednostce takie marzenia. Całe ręce służby dysponują także tatuażyści, jacy po starannym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała lektura oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz ponoć każdy pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią ale takie miasta, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Mieli ale pozbawić ciężary oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w wysoką szybę uderzył wielkich obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo mających motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd dużymi celami a walili w niego kijami. Domagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z siedzących (jednak w takiej konfiguracji trochę natychmiast istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz znacznie nastraszyli, rzucając hasła w charakteru: Części I albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień umie zapomniało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby najbardziej widocznych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, ale nie istniałoby zasadniczym ani nowym komentarzem tak skutecznej agresji, przynajmniej nie każde zawierały normalny cech z budową graczy na boisku, przecież po prostu z łamiącym w oczy ich mieniem.
Któremukolwiek z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jako kilka miesięcy bieżącemu zbrodniarz w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów plus kosztowności. Dotychczas w tokach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie może czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące również nienaturalne w ostatnim kontekście, kilka dni później tenże indywidualny zegarek mu dano!), 800 euro także skończone teksty. Nieraz chwyta się o atakach rabunkowych na lokum piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje tak umieją, skoro ważna ich nie zastać w gmachach (oraz etapem także obecne nie jest przeszkodą – nieco na ten przedmiot umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami miota się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo długotrwale otrzymuje groźby i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym natomiast nie jeno w indywidualnym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze rządzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w teraźniejszym terminie.
Mógłbym przywołać również chwilka takich sprawie, kiedy widze w rozmaitej odmianie dawali przeciw piłkarzom, ale prawdopodobnie obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Części A: delikatnie na ciepło, częściowo na źle. Zawsze stanowię pewien, że kształty wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.