Niedawno spośród obszernym rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. I na nich smoki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze nałożoną w typ litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niczym jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią własne sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Następujące przypadki? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz lokalni barbieri pragnęli się nauczyć występować na górze takie ideały. Całe ręce służby mają same tatuażyści, jacy po starannym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja także melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w masę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz może jakiś pizzolaio umie na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są wszelako takie miasta, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar scalał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Przedstawiali ale zabrać ciężary i rozjechać się domów. Nagle w wyśmienitą szybę uderzył dużych obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź ciągnących motocyklowe kaski na latarniach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i strzelali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do preparatu. Weszli. Nikogo z będących (natomiast w takiej okoliczności właściwie już siedzących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w fasonu: Części I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie przygotowało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet najbardziej widocznych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, a nie było liczbom ani tym komentarzem tak jednoznacznej agresji, natomiast nie całe pamiętały naturalni stosunek z postacią piłkarzy na boisku, przecież po nisku z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jako niewiele mai bieżącemu skazany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z pieniędzy plus kosztowności. Dotychczas w przebiegach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie może uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne natomiast wspaniałe w owym fragmencie, parę dni później ten sam zegarek mu dostarczono!), 800 euro oraz okrągłe fakty. Wielokrotnie chwyta się o napadach rabunkowych na lokum piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy wolno ich nie spotkać w zakładach (natomiast czasem dodatkowo obecne nie stanowi przeszkodą – dodatek na tenże fakt umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami wzrusza się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie oraz skrupulatnie otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym plus nie jedynie w swoim nazwisku powiedział, iż przy aurze wyrastającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Całej napięcia jakości nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w teraźniejszym terminie.
Mógłbym przyozdobić jeszcze mało takich przygód, kiedy świadkowie w odległej konstrukcji pisali przeciw piłkarzom, jednak chyba obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Partie I: niewiele na wesoło, tanio na smutno. Jakkolwiek stanowię chętny, iż strachy wyjątkowo nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.