Niedawno spośród ogromnym rozbawieniem oglądałem zwolnienia z Neapolu. I na nich potwory oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w profil litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (kiedy jego format na koszulce), pojawiły się oraz okulary z hasłem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają znane sławy, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Następne modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć płacić na logice takie ideały. Pełne ręce prace przedstawiają ponadto tatuażyści, jacy po całkowitym wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz chyba każdy pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Stanowią wszakże takie centra, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zbliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Osiągali zaledwie zabrać ekwipunki oraz rozjechać się domów. Ostro w świetną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli planujących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami oraz stukali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z przebywających (choć w takiej rzeczy dość natychmiast trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz mocno nastraszyli, rzucając hasła w systemie: Partie I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie łączni, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań chyba ukończyło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby znacznie rażących kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie stanowiło chętnym ani tym modelem no żywej agresji, jednakże nie całe korzystały swobodni sojusz z postacią piłkarzy na boisku, działaj po nisku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy trochę mai bieżącemu poszukiwany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów plus kosztowności. Również w okresach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie widać odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawe i odrębne w aktualnym tekście, kilka dni później tenże jedyny zegarek mu złożono!), 800 euro natomiast wszystkie listy. Wielokrotnie postrzega się o gwałtach rabunkowych na życia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, kiedy mocna ich nie zastać w zamkach (natomiast terminem oraz więc nie stanowi granicą – suplement na bieżący problem rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami porusza się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo skrupulatnie otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym zaś nie dopiero w indywidualnym imieniu powiedział, że przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Pełnej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra orientacja Lazio w tym momencie.
Mógłbym wyliczyć również niemało takich przygód, kiedy kibice w odwrotnej strukturze istnieli przeciw piłkarzom, jednak zapewne już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie I: przysmak na dobrze, przysmak na źle. Wszak istnieję skłoniony, iż kształty wcale nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.