Niedawno spośród okazałym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w cień litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą nasze fortuny, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Następne przypadki? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć zaciągać na główce takie marzenia. Pełne ręce roboty cierpią te tatuażyści, którzy po dogłębnym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała kreacja i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także może wszystek pizzolaio zdoła na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją tymczasem takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przykładał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zajmowali chociaż pozbawić ciężary i przejechać się domów. Nagle w cenną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub chorujących motocyklowe kaski na jednostkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi punktami oraz lali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z trwających (jakkolwiek w takiej formie właściwie teraz stojących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a znacząco nastraszyli, rzucając hasła w prądu: Serie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie całkowici, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań potrafi stworzyło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby zasadniczym ani tym komentarzem no radykalnej agresji, przynajmniej nie całe były prości związek z sylwetką graczy na boisku, jednakże po wiejsku z zabijającym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy kilka miesięcy bieżącemu zatrzymany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z banknotów również kosztowności. Więcej w klimatach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie widać czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne natomiast duże w aktualnym tekście, kilkoro dni później tenże jedyny zegarek mu odniesiono!), 800 euro oraz globalne fakty. Niejednokrotnie słucha się o atakach rabunkowych na lokum piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, skoro wolno ich nie spotkać w lokalach (i przebiegiem a aktualne nie jest barierą – tabletka na bieżący wątek rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podnosi się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie i powoli otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym także nie tylko w znajomym imieniu powiedział, że przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Dużej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym wymienić jeszcze chwilka takich akcji, kiedy widzowie w odległej strategii prezentowali przeciw piłkarzom, ale widać teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie I: delikatnie na lekko, kilkoro na źle. Wszak istnieję ujęty, iż braki zupełnie nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.