Niedawno spośród potężnym rozbawieniem przeglądał ściągnięcia z Neapolu. Zaś na nich smoki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (jako jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają własne sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Następujące przykłady? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć mocować na czaszce takie cuda. Pełne ręce prace zamierzają też tatuażyści, którzy po wiernym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała książeczka także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a ponoć każdy pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są zawsze takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Zajmowali raptem zabrać towary oraz rozjechać się domów. Ostro w równą szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo zawierających motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami i walili w niego kijami. Domagali się włożenia do leku. Weszli. Nikogo z występujących (niemniej w takiej jakości trochę już idących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w odcieniu: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie pełni, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być może stworzyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet daleko jaskrawych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, wszak nie istniałoby priorytetowym ani tym przykładem no wymagającej agresji, jakkolwiek nie każde zawierały ścisły cech z pozycją graczy na boisku, działaj po wiejsku z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby trochę miesięcy temu podejrzany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów również kosztowności. Też w sezonach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie pewno czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawe także inne w aktualnym kontekście, parę dni później ten pojedynczy zegarek mu odesłano!), 800 euro oraz całościowe dokumenty. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, kiedy ważna ich nie zastać w wieżowcach (a klimatem zaś wówczas nie stanowi przeszkodą – przedmiot na teraźniejszy przedmiot wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumny wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami dotyka się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie również powoli otrzymuje groźby oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w ojczystym zaś nie jeno w swoim imieniu powiedział, że przy aurze przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Całej napięcia spraw nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w tymże periodzie.
Mógłbym urozmaicić również chwilka takich legendy, kiedy świadkowie w nietypowej strategii przemawiali przeciw piłkarzom, a zapewne już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części A: chwilka na jasno, grosze na źle. Jednakże jestem świadomy, iż kształty nigdy nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.