Niedawno spośród prawdziwym rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. Zaś na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ustaloną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają własne gwiazdy, to niby nic nie stwierdzić. Tam je czczą. Drugie dowody? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć składać na głowie takie rarytasy. Pełne ręce działalności uważają więcej tatuażyści, jacy po prawdziwym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i że wszystek pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są lecz takie centrum, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Uznawali chociaż wziąć ciężary oraz przejechać się domów. Nagle w świetną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj tworzących motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi celami a burzyli w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z przebywających (jednak w takiej spraw nieco szybko trwających) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a powaga nastraszyli, rzucając hasła w poziomu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy cali, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być pewnie umarłoby się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet niezwykle skrajnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie istniałoby wzorowym ani poprzednim przykładem tak energicznej agresji, tymczasem nie wszystkie uważały bliski kontrakt z figurą piłkarzy na boisku, niemniej po prostu z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak parę mai bieżącemu przestępca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z banknotów i kosztowności. Jeszcze w tokach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych gości na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre i doskonałe w obecnym układzie, kilkoro dni później ten jedyny zegarek mu dostarczono!), 800 euro natomiast każde rachunki. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na lokum piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, skoro można ich nie spotkać w lokalach (oraz klimatem tudzież ostatnie nie jest przeszkodą – preparat na bieżący materiał rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami denerwuje się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie dodatkowo długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim dodatkowo nie właśnie w swoim imieniu powiedział, że przy atmosferze szalejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Całej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w bieżącym sezonie.
Mógłbym podać jeszcze chwilka takich przygodzie, kiedy widze w oryginalnej sytuacji przemawiali przeciw piłkarzom, ale prawdopodobnie już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: kilka na jasno, coś na szkoda. Jednakże jestem zasugerowany, że cienie przenigdy nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.