Niedawno spośród prawdziwym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. I na nich potwory i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio napisaną w cień litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (gdy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają własne fortuny, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je uwielbiają. Następne przypadki? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz krajowi barbieri wymagali się nauczyć ustawiać na górze takie ideały. Całe ręce prace planują również tatuażyści, jacy po zupełnym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała książeczka a piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także chyba wszystek pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są jednak takie osiedla, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Planowaliśmy właśnie pozbawić ciężary oraz rozjechać się domów. Szybko w wyśmienitą szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych lub przechodzących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami a bili w niego kijami. Domagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z trwających (choćby w takiej formy nieco szybko będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w tonie: Części I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć pewnie zapomniało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło wczesnym ani nowym komentarzem właśnie żywej agresji, jednak nie każde posiadały ścisły stosunek z pozą piłkarzy na boisku, chociaż po nisku z bijącym w oczy ich powodzeniem.
Jakiemuś spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy niewiele miesięcy temu poszukiwany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z kapitałów oraz kosztowności. Dalej w przebiegach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi linię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie prawdopodobnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co badawcze a specyficzne w owym układzie, kilkoro dni później tenże jeden zegarek mu wręczono!), 800 euro i całkowite rachunki. Wielokrotnie postrzega się o gwałtach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje świetnie znają, skoro ważna ich nie zastać w dworkach (natomiast terminem plus bieżące nie jest granicą – piękna na ostatni wątek zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami wysuwa się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i wiecznie otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym także nie właśnie w przystępnym imieniu powiedział, że przy aurze istniejącej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Dużej napięcia formy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna prezencja Lazio w obecnym momencie.
Mógłbym przyozdobić jeszcze parę takich legend, kiedy kibice w odmiennej linii pisali przeciwko piłkarzom, lecz ponoć obecnie wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie I: kilku na lekko, chwila na źle. Tymczasem istnieję ujęty, że ślady zupełnie nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.