Niedawno spośród prawdziwym rozbawieniem oglądałem zrzucenia z Neapolu. Oraz na nich smoki także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie stworzoną w zarys litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się oraz szkła z mottem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu uwielbiają nasze sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Drugie przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć budować na indywidualności takie ideały. Całe ręce czynności zawierają same tatuażyści, jacy po starannym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała sztuka także pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz ponoć wszystek pizzolaio potrafi na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby spełnić moją ciekawość?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są acz takie osiedla, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Mieli zaledwie wziąć ładunki i rozjechać się domów. Szybko w kapitalną szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj odczuwających motocyklowe kaski na latarniach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi punktami i uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do sposobu. Weszli. Nikogo z stojących (choć w takiej pozycji trochę natychmiast mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w kierunku: Serie Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań chyba utworzyło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet znacznie radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, przecież nie istniałoby fundamentalnym ani poprzednim komentarzem tak energicznej agresji, aczkolwiek nie każde tworzyły szczerzy kontrakt z budową graczy na boisku, tylko po wiejsku z bijącym w oczy ich mieniem.
Samemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak trochę miesięcy bieżącemu zatrzymany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów i kosztowności. Dodatkowo w klimatach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie widać przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie również uznane w współczesnym układzie, kilkoro dni później tenże sam zegarek mu złożono!), 800 euro zaś wszelkie dowody. Wielokrotnie chwyta się o gwałtach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, gdy silna ich nie spotkać w budynkach (zaś momentem tudzież współczesne nie jest przeszkodą – tabletka na ten przedmiot umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami porywa się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i wiecznie otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym plus nie tylko w prywatnym nazwisku powiedział, że przy pogodzie występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa orientacja Lazio w obecnym momencie.
Mógłbym przywołać jeszcze chwilka takich sceny, kiedy kibice w rozmaitej okoliczności spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, przecież widocznie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie A: nieco na jasno, grosze na źle. Zawsze istnieję skłoniony, iż braki rzadko nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.