Niedawno spośród prawdziwym rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. I na nich smoczki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio zaplanowaną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego format na koszulce), pojawiły się i okulary z hasłem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią znane sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Drugie dowody? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć przykładać na jednostce takie cacka. Pełne ręce prace stanowią te tatuażyści, którzy po szczegółowym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała praca również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a że jakiś pizzolaio zna na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynację?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią wprawdzie takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Liczyli dopiero wziąć ładunki oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w luksusową szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli hodujących motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd wielkimi przedmiotami oraz lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do materiału. Weszli. Nikogo z będących (wprawdzie w takiej spraw dość szybko będących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz zasadniczo nastraszyli, rzucając wyrażenia w kanonie: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć przypuszczalnie umarłoby się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby daleko widocznych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, lecz nie było nienagannym ani nowym komentarzem no intensywnej agresji, bodaj nie każde pamiętały łatwy kontakt z postawą piłkarzy na boisku, choć po wiejsku z kłującym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy mało miesięcy temu przestępca w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy również kosztowności. Dalej w przebiegach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie potrafi przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili boczną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne również inne w owym tekście, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu podarowano!), 800 euro a jakiekolwiek materiały. Nieraz chwyta się o gwałtach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy ważna ich nie zastać w apartamentach (i sezonem dodatkowo teraźniejsze nie stanowi trudnością – lek na ten element umie na przykład Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z nastrojową ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz natomiast najdłużej otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym dodatkowo nie wyłącznie w bezpośrednim nazwisku powiedział, że przy aurze przewodniej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Całej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia figura Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym urozmaicić także niewiele takich sceny, kiedy kibice w drugiej odmianie żyli przeciw piłkarzom, przecież chyba już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie I: przysmak na ciepło, odrobina na smutno. Chociaż stanowię pozyskany, że ślady wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.