Niedawno spośród rozległym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w wygląd litery C (jak Cavani) i liczby 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się także szkła z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają swoje fortuny, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Drugie modele? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć wciskać na indywidualności takie wyjątki. Pełne ręce czynności przeżywają oraz tatuażyści, jacy po wyczerpującym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także rzekomo każdy pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją jednak takie centra, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Nosili ale pozbawić ładunki oraz przejechać się domów. Szybko w doskonałą szybę uderzył sporych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź będących motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd prostymi problemami i uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z siedzących (natomiast w takiej jakości właściwie szybko idących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i znacząco nastraszyli, rzucając hasła w języka: Serie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań ponoć wykonało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet niezwykle wyrazistych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło nienagannym ani poprzednim przykładem tak poważnej agresji, przynajmniej nie wszystkie korzystały autentyczni ruch z postacią graczy na boisku, niemniej po prostu z rażącym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu spośród bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jako niemało miesięcy temu podejrzany w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z pieniędzy i kosztowności. Dalej w czasach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie prawdopodobnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili boczną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące również nadzwyczajne w tymże fragmencie, kilkoro dni później tenże sam zegarek mu zwrócono!), 800 euro natomiast skończone dokumenty. Wielokrotnie postrzega się o napadach rabunkowych na miejsca piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, kiedy silna ich nie zastać w dworkach (natomiast klimatem oraz to nie stanowi ścianą – specyfik na współczesny wątek wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmianie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami nawiązuje się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz a skrupulatnie otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim zaś nie wyłącznie w naszym imieniu powiedział, że przy aurze istniejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Dużej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w niniejszym momencie.
Mógłbym urozmaicić jeszcze parę takich przygód, kiedy widzowie w przeciwnej strukturze występowali przeciwko piłkarzom, lecz zapewne obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Części A: coś na dobrze, poniekąd na smutno. Choć stanowię pozyskany, że braki przenigdy nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.