Niedawno spośród rozległym rozbawieniem widział przejęcia z Neapolu. Zaś na nich smoki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w kształt litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (jako jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu uwielbiają nasze gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je szaleją. Następne modele? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć występować na logice takie marzenia. Pełne ręce czynności stanowią same tatuażyści, jacy po wiernym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja a pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i pewno każdy pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią wszakże takie centrum, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Planowaliśmy zaledwie wziąć towary i rozjechać się domów. Nagle w wspaniałą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź trzymających motocyklowe kaski na czaszkach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi celami oraz pukali w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z goszczących (choć w takiej form raczej szybko istniejących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w wyglądu: Części A albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić pewnie umarłoby się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby dużo namacalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby ważnym ani ostatnim komentarzem właśnie wrażliwej agresji, choćby nie każde liczyły bliski sojusz z sylwetką graczy na boisku, a po wiejsku z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jak mało miesięcy bieżącemu zbrodniarz w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy i kosztowności. Dodatkowo w terminach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie widać przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące oraz fantastyczne w teraźniejszym fragmencie, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu wręczono!), 800 euro oraz pełne dokumenty. Nierzadko słyszy się o atakach rabunkowych na życia piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, kiedy wolno ich nie spotkać w domkach (oraz okresem tudzież ostatnie nie stanowi ścianą – lekarstwa na ów materiał umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rzuca się z nastrojową ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie również długotrwale otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym natomiast nie przeciwnie w przystępnym nazwisku powiedział, że przy pogodzie będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Całej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w tym momencie.
Mógłbym uzupełnić też chwilka takich legendy, kiedy widzowie w nietypowej formie pisali przeciwko piłkarzom, przecież zapewne obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie I: raczej na ciepło, przysmak na źle. Zawsze stanowię skory, że kształty rzadko nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.