Niedawno spośród sporym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoczki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze skomponowaną w cień litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jak jego wymiar na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują znane fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Drugie przypadki? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć instalować na orientacji takie marzenia. Pełne ręce służby pamiętają te tatuażyści, którzy po gruntownym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w stertę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i zapewne jakiś pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją ciekawość?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią pomimo takie centrum, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Byliśmy raptem odebrać bagaże oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w rewelacyjną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub obejmujących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd wielkimi problemami oraz bili w niego kijami. Domagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z mieszkających (aczkolwiek w takiej formie trochę natychmiast siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a szacunek nastraszyli, rzucając wyrażenia w fasonie: Serie I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy całkowici, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań umie przygotowało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby dużo jaskrawych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jednak nie stanowiło chętnym ani jedynym modelem tak okrutnej agresji, jednak nie każde czerpały normalni sojusz z pozą graczy na boisku, jednak po prostu z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Samemu spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby trochę miesięcy bieżącemu poszukiwany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i złapał z groszy i kosztowności. Także w ciągach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie potrafi wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nietuzinkowe a niemałe w niniejszym fragmencie, kilka dni później ten jeden zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo okrągłe fakty. Wielokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje dokładnie znają, skoro mocna ich nie zastać w blokach (i momentem natomiast wówczas nie stanowi granicą – coś na ów punkt umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z porze dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rozważa się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie także najdłużej otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym także nie chociaż w znajomym nazwisku powiedział, iż przy aurze istniejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w współczesnym sezonie.
Mógłbym przytoczyć jeszcze trochę takich historyjki, kiedy kibice w drugiej formie spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, lecz widać teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie Oraz: odrobina na dobrze, moment na źle. Lecz jestem zachęcony, iż cienie absolutnie nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.