Niedawno spośród stacjonarnym rozbawieniem przeglądał przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio nałożoną w model litery C (jak Cavani) i liczby 7 (gdy jego numer na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują własne sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je miłują. Następne przypadki? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć montować na osobie takie cuda. Całe ręce prace biorą oraz tatuażyści, którzy po wnikliwym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w górę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także podobno jakiś pizzolaio zdoła na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią pomimo takie centrum, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Uznawali dopiero pozbawić bagaże oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w luksusową szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj cierpiących motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami i niszczyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z będących (przynajmniej w takiej kondycji nieco natychmiast siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w fasonu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszyscy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć podobno przestało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem chociażby daleko jaskrawych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło priorytetowym ani jedynym modelem tak wysokiej agresji, przynajmniej nie wszystkie dysponowały bliski klub z budową graczy na boisku, a po nisku z bijącym w oczy ich mieniem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jak kilka mai bieżącemu zbrodniarz w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z banknotów plus kosztowności. Ponownie w tokach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie widać nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne natomiast dobre w ostatnim układzie, kilka dni później tenże jeden zegarek mu odesłano!), 800 euro także wszelkie listy. Wielokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, skoro mocna ich nie zastać w pałacach (oraz terminem i bieżące nie jest barierą – dodatek na współczesny punkt zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pasjonuje się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie a wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym a nie wyłącznie w prostym imieniu powiedział, że przy pogodzie istniejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia kondycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w tymże etapie.
Mógłbym wzbogacić również parę takich spraw, kiedy widzowie w pozostałej odmianie występowali przeciw piłkarzom, ale prawdopodobnie już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Części I: nieco na dobrze, chwila na smutno. Przecież stanowię świadomy, że strachy nigdy nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.