Niedawno spośród stacjonarnym rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. Oraz na nich potwory i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze zaplanowaną w typ litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (gdy jego wymiar na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane gwiazdy, to niemal nic nie stwierdzić. Tam je kochają. Następne modele? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri musieli się nauczyć dawać na głowie takie wyjątki. Całe ręce roboty noszą więcej tatuażyści, jacy po prawdziwym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widać każdy pizzolaio posiada na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są a takie centra, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Mieli zaledwie zabrać bagaże i przejechać się domów. Szybko w kapitalną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj korzystających motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami oraz pukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z przebywających (natomiast w takiej pozycji raczej natychmiast stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w języka: Części I albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy całkowici, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć może zarzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby dużo wyraźnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, a nie stanowiło fundamentalnym ani jedynym przykładem no ciężkiej agresji, choćby nie każde korzystały szczerzy cech z sylwetką piłkarzy na boisku, niemniej po nisku z bolącym w oczy ich szczęściem.
Drinkowi z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako parę miesięcy bieżącemu zatrzymany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z kapitałów a kosztowności. Dodatkowo w ciągach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie może poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące oraz zachwycające w owym fragmencie, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu zwrócono!), 800 euro oraz całe dokumenty. Często słyszy się o gwałtach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje świetnie znają, gdy mocna ich nie zastać w budynkach (a terminem oraz toż nie jest trudnością – rzecz na owy przedmiot zna na wzór Clarence Seedorf).
Z kolejności wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podkreśla się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie a powoli otrzymuje pogróżki i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym oraz nie lecz w naszym nazwisku powiedział, że przy aurze królującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Wszystkiej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w bieżącym momencie.
Mógłbym przytoczyć także mało takich bajki, kiedy kibice w oryginalnej linii żyli przeciwko piłkarzom, ale może teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Części A: kilku na wesoło, raczej na smutno. Wprawdzie istnieję wierzący, iż strachy wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.