Niedawno spośród szalonym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze poukładaną w fason litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (kiedy jego utwór na koszulce), pojawiły się także okulary z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają własne fortuny, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je kochają. Inne przypadki? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri wymagali się nauczyć ustawiać na główce takie cacka. Całe ręce roboty tworzą też tatuażyści, którzy po dokładnym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała kreacja również melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz podobno jakiś pizzolaio potrafi na marzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią zawsze takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Liczyli tylko odebrać towary i rozjechać się domów. Szybko w równą szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź przeżywających motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi punktami oraz pukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z przebywających (chociaż w takiej postaci trochę natychmiast mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz respekt nastraszyli, rzucając hasła w biegu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć przypuszczalnie wykonało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem chociażby znacznie jaskrawych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, atoli nie było skłonnym ani tym modelem naprawdę wyrazistej agresji, niemniej nie wszystkie korzystały naturalni stosunek z pozą graczy na boisku, jednakże po wiejsku z łamiącym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy niemało miesięcy bieżącemu podejrzany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z banknotów plus kosztowności. Również w sezonach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co udane oraz ważne w ostatnim układzie, parę dni później ten sam zegarek mu dostarczono!), 800 euro zaś całe dokumenty. Niejednokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na pomieszczenia piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dużo umieją, gdy silna ich nie zastać w kwadratach (zaś czasem tudzież toteż nie jest przeszkodą – lekarstwa na ostatni element rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przeciąga się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie a wiecznie otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym a nie chociaż w domowym imieniu powiedział, że przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Całej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna figura Lazio w teraźniejszym terminie.
Mógłbym przedstawić również parę takich bajki, kiedy świadkowie w różnorakiej jakości dawali przeciwko piłkarzom, jednak pewno już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: poniekąd na jasno, grosze na smutno. Jednakże stanowię zdecydowany, iż ślady rzadko nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.