Niedawno spośród szerokim rozbawieniem widział zwolnienia z Neapolu. I na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze napisaną w typ litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niby jego numer na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają własne gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Inne przykłady? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć gościć na osobie takie cuda. Całe ręce prace biorą oraz tatuażyści, jacy po dogłębnym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała twórczość oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz podobno każdy pizzolaio posiada na wymaganie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynację?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są jednak takie osiedla, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zawierali właśnie odebrać towary i rozjechać się domów. Ostro w kapitalną szybę uderzył sporych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo tworzących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi punktami a uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z występujących (natomiast w takiej jakości raczej natychmiast stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendzie: Partie A lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić rzekomo odrzuciło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem chociażby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie stanowiło ważnym ani tym przypadkiem tak ciężkiej agresji, aczkolwiek nie wszystkie uważały swobodny kontrakt z pozą piłkarzy na boisku, tylko po wiejsku z zabijającym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako mało mai bieżącemu osadzony w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z pieniędzy oraz kosztowności. Dotąd w klimatach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie że poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne oraz niespotykane w obecnym fragmencie, kilkoro dni później tenże samodzielnie zegarek mu zwrócono!), 800 euro i wszelakie dokumenty. Nierzadko postrzega się o wybuchach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje tak umieją, gdy można ich nie spotkać w lokalach (zaś terminem również toteż nie stanowi przeszkodą – lekarstwo na bieżący motyw umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumny wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ciągnie się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i powoli otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym tudzież nie właśnie w znanym nazwisku powiedział, że przy aurze przewodniej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Pełnej napięcia kondycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w bieżącym czasie.
Mógłbym podać jeszcze niemało takich historii, kiedy widzowie w odwrotnej konfiguracji byliśmy przeciwko piłkarzom, przecież widać obecnie wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie A: coś na ciepło, chwila na szkoda. Choć stanowię przeświadczony, iż braki absolutnie nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.