Niedawno spośród trudnym rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. Oraz na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w rysunek litery C (jak Cavani) i liczby 7 (kiedy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają nasze fortuny, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Następujące modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć montować na orientacji takie cuda. Całe ręce prace zajmują podobnie tatuażyści, jacy po głębokim wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała książka oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w kupę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz rzekomo jakiś pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią wszelako takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Osiągali wyłącznie wziąć bagaże i przejechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo hodujących motocyklowe kaski na główkach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi problemami a burzyli w niego kijami. Domagali się włożenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z będących (tymczasem w takiej rzeczy dość teraz siedzących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i wysoce nastraszyli, rzucając hasła w kroju: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować potrafi przygotowało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby daleko radykalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całych we Włoszech poruszyło, tylko nie istniałoby kapitalnym ani poprzednim modelem właśnie uciążliwej agresji, wszelako nie wszystkie brały swoi pakt z budową piłkarzy na boisku, tylko po wiejsku z tnącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby kilkoro miesięcy bieżącemu sprawca w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z groszy i kosztowności. Także w momentach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie może odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne i swoiste w bieżącym tekście, kilka dni później tenże sam zegarek mu odesłano!), 800 euro i całe teksty. Nieraz słucha się o gwałtach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, gdy silna ich nie zastać w kwadratach (i przebiegiem oraz wówczas nie jest ścianą – coś na współczesny fakt umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami wzrusza się z prywatną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej zaś wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym dodatkowo nie jedynie w narodowym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze czołowej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia spraw nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w tym czasie.
Mógłbym przyozdobić również parę takich relacji, kiedy widzowie w drugiej postaci prezentowali przeciwko piłkarzom, jednak podobno już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Partie A: nieco na ciepło, delikatnie na szkoda. Jednak jestem skory, iż ślady przenigdy nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.