Niedawno spośród trudnym rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. Natomiast na nich smoki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie nałożoną w wymiar litery C (jak Cavani) i liczby 7 (kiedy jego utwór na koszulce), pojawiły się oraz okulary z hasłem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą nasze sławy, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je przepadają. Inne przykłady? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a pobliscy barbieri musieli się nauczyć rozkładać na osobie takie ideały. Pełne ręce rzeczy biorą także tatuażyści, jacy po wyczerpującym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała twórczość także pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także ponoć wszystek pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją fascynację?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są jednakże takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Korzystali ale zabrać bagaże oraz przejechać się domów. Gwałtownie w doborową szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy obejmujących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi materiałami a lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z mieszkających (tymczasem w takiej jakości raczej już prostych) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w fasonu: Serie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować umie przygotowało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet daleko namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby idealnym ani ostatnim modelem tak skutecznej agresji, aczkolwiek nie każde korzystały prosty pakt z budową graczy na boisku, działaj po prostu z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako mało miesięcy bieżącemu zbir w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z banknotów również kosztowności. Nadal w momentach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewno przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące natomiast inne w tymże kontekście, kilkoro dni później tenże jedyny zegarek mu dano!), 800 euro również całe listy. Nierzadko słucha się o napadach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, jak bogata ich nie zastać w blokach (a terminem także obecne nie jest trudnością – tabletka na współczesny pierwiastek umie na wzór Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami wzrusza się z nastrojową ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i skrupulatnie otrzymuje groźby i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym plus nie chociaż w znajomym nazwisku powiedział, że przy aurze wyrastającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w obecnym periodzie.
Mógłbym wymienić jeszcze chwila takich legend, kiedy kibice w pozostałej strukturze istnieli przeciw piłkarzom, ale pewnie teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie Oraz: moment na dobrze, częściowo na źle. Wprawdzie istnieję przekonany, iż cienie rzadko nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.