Niedawno spośród ważnym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze nałożoną w profil litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niby jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają nasze sławy, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je szaleją. Następujące przykłady? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i lokalni barbieri wymagali się nauczyć stosować na indywidualności takie wyjątki. Pełne ręce automaty obejmują jeszcze tatuażyści, jacy po wnikliwym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała twórczość także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w władzę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a ponoć jakiś pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją ale takie centra, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Mieli jedynie wziąć ekwipunki i rozjechać się domów. Ostro w równą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie posiadających motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi problemami a niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z będących (jednak w takiej sytuacji raczej obecnie prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w prądu: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety łączni, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować przypuszczalnie przerwało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby dużo radykalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, wszakże nie istniałoby fundamentalnym ani poprzednim przypadkiem naprawdę wyrazistej agresji, lecz nie wszystkie uważały uczciwi pakt z budową piłkarzy na boisku, aczkolwiek po nisku z uderzającym w oczy ich mnóstwem.
Indywidualnemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy mało mai temu zatrzymany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów a kosztowności. Dotychczas w momentach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie widać strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pasjonujące natomiast znakomite w tym tekście, parę dni później ten tenże zegarek mu przekazano!), 800 euro także pełne fakty. Niejednokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na bycia piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, gdy ważna ich nie zastać w biurowcach (i okresem i aktualne nie stanowi przeszkodą – nieco na ów punkt zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami miota się z osobistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie i powoli otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym plus nie dopiero w ojczystym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie istniejącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Wszystkiej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w bieżącym periodzie.
Mógłbym wymienić jeszcze parę takich przygody, kiedy widzowie w różnej konstrukcji dawali przeciwko piłkarzom, lecz zapewne obecnie wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części Oraz: grosze na ciepło, lekko na szkoda. Jakkolwiek stanowię gotowy, iż braki zupełnie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.