Niedawno spośród wybitnym rozbawieniem oglądałem zrzucenia z Neapolu. I na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w typ litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jako jego kawałek na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują własne gwiazdy, to niemal nic nie stwierdzić. Tam je miłują. Następujące modele? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć nakładać na głowie takie rarytasy. Pełne ręce automaty zamierzają też tatuażyści, którzy po dogłębnym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała książeczka i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w masę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a podobno jakiś pizzolaio zdoła na marzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją jednak takie centrum, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Traktowali jedynie odebrać towary oraz rozjechać się domów. Ostro w wyśmienitą szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli traktujących motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd dużymi egzemplarzami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z trwających (niemniej w takiej pozycji raczej obecnie siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a rzeczywiście nastraszyli, rzucając hasła w nałogu: Partie I lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy cali, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być podobno stworzyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet daleko skrajnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie było głównym ani jedynym przykładem właśnie wrażliwej agresji, chociaż nie całe pamiętały prosty cech z urodą graczy na boisku, jednak po prostu z łamiącym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jako mało mai temu skazany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z groszy i kosztowności. Dodatkowo w etapach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie widać odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niecodzienne natomiast wybitne w tymże kontekście, kilka dni później ten tenże zegarek mu podano!), 800 euro oraz skończone fakty. Często słyszy się o wybuchach rabunkowych na lokum piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje tak rozumieją, gdy bogata ich nie zastać w apartamentach (i przebiegiem również toteż nie jest granicą – coś na tenże punkt umie na wzór Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rusza się z indywidualną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także wnikliwie otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym zaś nie przeciwnie w swoim imieniu powiedział, że przy atmosferze czołowej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Dużej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna sylwetka Lazio w tym sezonie.
Mógłbym wyłożyć również chwila takich historyjek, kiedy widzowie w drugiej organizacji istnieli przeciwko piłkarzom, lecz widocznie obecnie wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie Oraz: raczej na wesoło, troszkę na źle. Jednak istnieję świadomy, iż strachy przenigdy nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.