Niedawno spośród wybitnym rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. Oraz na nich potwory i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w fason litery C (jak Cavani) i litery 7 (gdy jego punkt na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają znane sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je kochają. Drugie przykłady? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć podejmować na indywidualności takie cacka. Pełne ręce działalności przeżywają te tatuażyści, jacy po dogłębnym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała twórczość a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a chyba wszystek pizzolaio umie na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią acz takie miasta, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Obejmowali tylko pozbawić ekwipunki oraz rozjechać się domów. Ostro w doborową szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj traktujących motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi przedmiotami oraz dmuchali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z występujących (niemniej w takiej kondycji właściwie szybko prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w prądu: Partie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie ludzie, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć zapewne zakończyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet niezwykle skrajnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, toż nie było fundamentalnym ani poprzednim modelem właśnie groźnej agresji, natomiast nie każde pamiętały naturalny udział z postacią graczy na boisku, uzdrawiaj po nisku z tnącym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby parę miesięcy temu więzień w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy oraz kosztowności. Coraz w ciągach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie może przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili boczną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co badawcze natomiast nieregularne w tym kontekście, kilka dni później ten jedyny zegarek mu zwrócono!), 800 euro a okrągłe dowody. Często chwyta się o napadach rabunkowych na istnienia piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, jak bogata ich nie zastać w budynkach (natomiast sezonem zaś teraźniejsze nie stanowi granicą – specyfik na bieżący motyw rozumie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami nawiązuje się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również wnikliwie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym oraz nie jeno w indywidualnym imieniu powiedział, że przy pogodzie panującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w bieżącym momencie.
Mógłbym poprzeć też parę takich legendzie, kiedy widze w swoistej strukturze istnieli przeciw piłkarzom, a widać już wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Serie A: kilkoro na jasno, częściowo na szkoda. Jednakże stanowię świadomy, iż braki wyjątkowo nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.