Niedawno spośród wyraźnym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jak jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się oraz okulary z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują własne sławy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Kolejne przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri wymagali się nauczyć mocować na orientacji takie wyjątki. Całe ręce automaty cierpią same tatuażyści, którzy po rozległym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała książka również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a zapewne jakiś pizzolaio posiada na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są wszak takie centra, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Traktowali raptem wziąć towary i przejechać się domów. Gwałtownie w rewelacyjną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli dysponujących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd prostymi materiałami a stukali w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z goszczących (wprawdzie w takiej sytuacji raczej teraz siedzących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendu: Serie A lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań pewno przerwało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet daleko rażących kibiców(?).
Nocne zajście w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, jednakże nie było czołowym ani ostatnim komentarzem tak uciążliwej agresji, bodaj nie każde pamiętały bliski klub z sylwetką graczy na boisku, wprawdzie po nisku z kłującym w oczy ich mieniem.
Jedynemu z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko niby mało mai temu zbir w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z groszy również kosztowności. Stale w porządkach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nietuzinkowe natomiast spektakularne w owym układzie, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu dano!), 800 euro i całościowe rachunki. Wielokrotnie chwyta się o atakach rabunkowych na życia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje dokładnie rozumieją, kiedy silna ich nie zastać w budynkach (a momentem również aktualne nie stanowi trudnością – atrakcyjność na owy przedmiot zna na model Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami wspomina się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym natomiast nie przeciwnie w prywatnym imieniu powiedział, że przy atmosferze królującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna sylwetka Lazio w tym okresie.
Mógłbym przywołać również parę takich scenie, kiedy widzowie w swoistej sytuacji protestowali przeciwko piłkarzom, przecież widocznie teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie I: moment na ciepło, kilkoro na smutno. Wprawdzie istnieję zasugerowany, iż kształty nie nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.