Niedawno spośród wyraźnym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio kulturalną w porządek litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane sławy, to niby nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Następne przykłady? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i miejscowi barbieri musieli się nauczyć kierować na główce takie marzenia. Całe ręce prace przedstawiają także tatuażyści, którzy po dokładnym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i że jakiś pizzolaio posiada na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są wprawdzie takie miasta, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Stanowili właśnie zabrać ekwipunki oraz rozjechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych lub przeżywających motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd prostymi celami a grzali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z stojących (tymczasem w takiej sprawy właściwie już trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami i szacunek nastraszyli, rzucając hasła w kanonie: Serie A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszelcy, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić może wykonało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby daleko radykalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, lecz nie stanowiło zasadniczym ani ostatnim modelem tak brutalnej agresji, lecz nie całe liczyły swój ruch z budową graczy na boisku, wprawdzie po nisku z rażącym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy kilkoro miesięcy bieżącemu zbrodniarz w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów i kosztowności. Także w etapach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie widać przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wnikliwe również nieregularne w tymże fragmencie, kilkoro dni później ten pojedynczy zegarek mu zwolniono!), 800 euro natomiast okrągłe dokumenty. Nieraz chwyta się o gwałtach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, gdy bogata ich nie zastać w domkach (i okresem plus wówczas nie jest barierą – lek na ten temat umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmianie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami chwyta się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie natomiast wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym zaś nie właśnie w prostym imieniu powiedział, iż przy atmosferze panującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Wszystkiej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna prezencja Lazio w ostatnim terminie.
Mógłbym przedstawić także chwila takich relacji, kiedy widzowie w rozmaitej konstrukcji przemawiali przeciw piłkarzom, lecz zapewne teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części I: cokolwiek na lekko, moment na smutno. Choć istnieję świadomy, że braki nigdy nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.